Referencie fakulty

Profesor Peter Sýkora hosťom diskusnej relácie „Večera s Havranom“

Obľúbená diskusná relácia Večera s Havranom z obrazoviek RTVS bola dňa 17. 3. 2015 na tému nová genoterapia. Čo všetko sa za týmto pojmom skrýva a aké sú slovenské či svetové reálie, priblížili traja odborníci. Jedným z nich bol riaditeľ Centra pre bioetiku na Filozofickej fakulte UCM v Trnave, biológ, bioetik a filozof, profesor RNDr. Peter Sýkora, PhD. 

V tomto linku si môžete online pozrieť záznam z relácie - http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7865/61574 

Profesor Peter Sýkora, bývalý ústavný sudca profesor Ján Drgonec, bioetik a lekár profesor Jozef Glasa, čiže naslovovzatí odborníci, ktorí sa snažili priblížiť problematiku a rozmer fenoménu novej genoterapie. Genetické modifikácie, mitochondriálna liečba, náboženské a politické tabu, riziká a prínosy genetického inžinierstva, vylepšovanie človeka, justícia verzus zdravie, podstata človeka verzus vedecký pokrok. 

Večera s Havranom je pravidelná diskusná relácia o spoločenských fenoménoch. Sme radi, aj naša fakulta a univerzita vytvára prostredie pre poznanie a rozvoj dôležitých spoločenských tém, ktoré formujú a ovplyvňujú vývoj spoločnosti, najmä zásluhou skúsených a rešpektovaných odborníkov a vedcov.