Aktuality

Aktuálne informácie pre uchádzačov

Historická gastronómia

Priatelia, gurmáni! Prijmite pozvanie na chutné podujatie Historická gastronómia, ktoré spoluorganizujú katedra historických vied a stredoeurópskych štúdií a katedra etnológie mimoeurópskych štúdií.

Na Dni otvorených dverí UCM 2016 predstavíme všetky fakulty a inštitút

V sobotu 9. apríla sa v Novej aule UCM na Bučianskej ulici 4/A v Trnave uskutoční Deň otvorených dverí Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Od 10-tej hodiny sa začnú prezentácie pre uchádzačov. Čítať ďalej...

Ako prebehol DOD FF 2016?

10. februára sa aj napriek nie úplne priaznivému počasiu dostavil na DOD FF 2016 celkom slušný počet uchádzačov. Záujem bol nielen o prezentácie študijných odborov, zaujali aj študentské organizácie, či originálny germanista Karol / viď fotoreport nižšie /.

Prémiové štipendium

Počas DOD boli vylosovaní výhercovia PRÉMIOVÉHO ŠTIPENDIA za AR 2015/2016. O prémiové štipendium hrá každý študent, ktorý sa zapísal do prvého ročníka buď na dennom, externom, bakalárskom alebo magisterskom študijnom programe. Spolu štyria šťastlivci, ktorí boli vylosovaní, získavajú po splnení podmienok prémiové štipendium vo výške 500 eur. Výhercov bude kontaktovať tajomníčka FF.

Harmonogram DOD na FF UCM 2016

Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte UCM v Trnave sa bude konať v stredu 10. februára 2016. Na návštevníkov, či maturantov alebo rodičov, čaká hlavný a sprievodný program.

Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte UCM v Trnave

Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte UCM v Trnave sa bude konať v stredu 10. februára 2016. Na návštevníkov, či maturantov alebo rodičov, čaká hlavný program pozostávajúci z prezentácií jednotlivých katedier a sprievodného programu, ktorého súčasťou budú prezentácie študentov, napríklad z výskumov v Afrike či rôzne aktivity študentských organizácií a spolkov.

Filozofická fakulta - SKOKAN akreditácie

Právoplatne a neodškriepiteľne môžeme Filozofickú fakultu UCM v Trnave nazvať skokanom akreditácie. Ako k tomuto titulu prišla?

ARRA – naozaj objektívne hodnotenie?

Každoročne vyhlasuje ARRA (Akademická rankingová a ratingová agentúra) výsledky hodnotenia univerzít a jednotlivých fakúlt. Výsledky agentúra vyhodnocuje na základe vlastnej metodiky a postupov, ktoré si sama špecifikuje a určuje.

Prijímacie konanie na FF UCM v akademickom roku 2016/2017

Prijímacie konanie na FF UCM v akademickom roku 2016/2017. Verzia na stiahnutie.

Katedra germanistiky na Orave

Dr. Wolfram Karg, lektor zo štipendijnej organizácie DAAD, ktorý pôsobí na katedre germanistiky ako odborný asistent a doktorandka Katka Vilčeková reprezentovali svoju katedru a fakultu na pozvanej prednáške v Námestove. Čítať ďalej...