Aktuality

Aktuálne informácie pre zamestnancov

Zasadnutie Akademického senátu FF UCM

Dňa 24. 01. 2017 sa o 13.00 hod. v zasadacej miestnosti 611 uskutoční zasadnutie Akademického senátu FF UCM v Trnave.
Pozvánka

Naši študenti rusistiky boli hosťami v ruskej televízii

Naši študenti z Katedry rusistiky FF UCM boli prizvaní ako hostia do diskusie v ranných správach TV Lipetsk. http://lipetsktime.ru/tv/all_shows/479412/

UCM nadväzuje priateľské vzťahy s univerzitou v Ománe

Naša univerzita nadväzuje priateľské vzťahy s univerzitou v Ománe, aby sme našim študentom otvorili nové študijné možnosti. Areál sultánskej univerzity v Muscate má rozlohu 32 km2 a pracovná doba je tu aj v nedeľu.
Fotogaléria

Mikulášsky večierok

Dňa 6. 12. 2016 sa konal Mikulášsky večierok Filozofickej fakulty UCM v Trnave. Prišlo veľa detí, ktoré sa tešili na kopec zábavy a darčekov. Mikuláša sprevádzali aj dvaja čerti a dvaja anjeli. Na začiatok deti pomohli Mikulášovi zázračne rozsvietiť vianočný stromček. Potom si Mikuláš vypočul zopár krásnych básničiek, ktoré mu deti s radosťou odrecitovali. Nechýbala ani tanečná zábava, ktorú čert rozprúdil svojím hraním na klávesoch. Na záver sme si spoločne pozreli vianočnú rozprávku - Shrekoledu a po nej zazvonil zvoniec a večierka bol koniec.

4. reprezentačný ples FF UCM

4. reprezentačný ples Filozofickej fakulty UCM v Trnave spestril huslista Igor Zolotukhin, nechýbalo ani tanečné aj spevácke vystúpenie SHOWart a celý večer nás zabával DJ Marek. Fotogalériu z plesu si môžete pozrieť tu.

Pozvánka na súťaž a medzinárodnú konferenciu - pre doktorandov

Oznamujeme všetkým PhD. študentom, že v dňoch 12. 12. - 16. 12. 2016 bude prebiehať 7. ročník Medzinárodnej Masarykovej konferencie pre doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov 2016.
Príjem prihlášok: http://www.masarykovakonference.cz/prihlaseni
Deadline: do 5.12.2016
Termín: 12.12. - 16.12.2016
Inštrukcie pre formátovanie textu na publikovanie: http://www.masarykovakonference.cz/pravidla-prispevky 

Výsledky volieb do Akademického senátu UCM

Výsledky volieb do Akademického senátu UCM za FF UCM nájdete tu.

Prof. Danek získal v Kazachstane významné ocenenia

Štátny pedagogický inštitút v Arkalyku /Kazašská republika/ udelil nášmu prof. PaedDr. Jánovi Danekovi, CSc. z Katedry pedagogiky FF UCM v Trnave dve prestížne ocenenia. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa podobných úspechov aj v budúcnosti! 

Týždeň vedy a techniky na FF UCM - program

Týždeň vedy a techniky Filozofickej fakulty UCM v Trnave Vám prináša diskusie aj na kontroverzné témy aktuálneho diania, workshopy, výstavu spojenú s cestopisom, pikošky z histórie a mnohé iné. Podrobný harmonogram nájdete tu.

Profesor Ján Podolák získal čestné občianstvo Trnavského samosprávneho kraja

Krajskí poslanci ocenili čestným občianstvom Trnavského samosprávneho kraja významné osobnosti, medzi ktorými je aj náš profesor, etnológ prof. PhDr. Ján Podolák, DrSc., ktorý stál pri zrode viacerých etnologických inštitúcií na Slovensku. Podľa župana Ing. Tibora Mikuša, PhD. ide o významné osobnosti, ktoré sa zapísali do novodobých dejín Trnavského samosprávneho kraja. Srdečne blahoželáme.