Aktuality

Archív správ

Budeme natáčať Čo ja viem, tak neváhaj a prihlás sa kým sú voľné miesta

Si študentom UCM v Trnave, myslíš si, že máš dostatočný všeobecný prehľad, rád by si sa zapojil do zaujímavého projektu a možno sa zviditeľnil aj v TV?

Poď si zasúťažiť o super ceny s hrou Poznáš Európu?

Náučno-vedomostná spoločenská hra Poznáš Európu? je určená všetkým, ktorí majú radi poznávanie a objavovanie Európy. Hra je putovaním po európskych krajinách na podklade dvoch ilustrovaných herných plánov mapy Európy s viac ako 800 otázkami. Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať jednotlivé európske štáty, ich prírodu, históriu, kultúru a umenie a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie.

Fakultné predvianočné trhy 2017

Pozývame všetkých študentov a pedagógov univerzity na Fakultné predvianočné trhy, ktoré organizuje Katedra historických vied a stredoeurópskych štúdií FF UCM v Trnave a Katedra etnológie a mimoeurópskych štúdií FF UCM v Trnave. Študenti si pripravili prednášky o historickej gastronómii aj s ochutnávkou jedál. Bude sa variť aj tradičná etno-kapustnica. Táto udalosť je sprievodnou udalosťou 2017 | študentský deň UCM, ktorá je súčasťou osláv 20. výročia našej univerzity.

Informačný seminár Erasmus+ stáže

Dňa 22. novembra 2017 sa v miestnosti Z 0.3 (dolná veľká zasadačka na prízemí budovy na Nám. J. Herdu 2) o 13.00 hod. uskutoční informačný seminár pre študentov so záujmom o pracovnú Erasmus+ stáž pre študentov alebo absolventov Bc. alebo Mgr. štúdia.

UCM v Trnave pozýva na ďalší ročník Kariérneho dňa

Začať pracovný život po škole nie je vždy jednoduché a ľahké. A nájsť toho správneho zamestnávateľa je niekedy ešte ťažšie...

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave privítala pána prezidenta

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prijal pozvanie UCM v Trnave a dňa 14. 11. 2017 sa zúčastnil stretnutia s našimi študentmi v priestoroch univerzity na Bučianskej ulici.

Prednáška spojená s prehliadkou mesta „Sprievodca po Trnave alebo ako vytvoriť itinerár prehliadky mesta“

Katedra anglistiky a amerikanistiky FF UCM v Trnave zorganizovala v rámci Týždňa vedy a techniky dňa 10. novembra (piatok) prednášku spojenú s prehliadkou mesta Trnava pod názvom: „Sprievodca po Trnave alebo ako vytvoriť itinerár prehliadky mesta“. Prednášajúcim a zároveň sprievodcom bol dr. Andrej Klapica. Účastníci prehliadky si okrem iných pamiatok v Trnave pozreli interiér súčasného arcibiskupského sídla s prijímacím salónom arcibiskupa a vzácne zachovalé fresky v kaplnke.
Fotogaléria

5. reprezentačný ples Filozofickej fakulty UCM v Trnave

Srdečne pozývame všetkých zamestnancov, študentov a priateľov na 5. reprezentačný ples Filozofickej fakulty UCM v Trnave, ktorý sa bude konať dňa 26. 1. 2018 o 19.00 hod. v jedálni UCM, Nám. J. Herdu 2.

Pozvánka na prednášku s praktickým inštruktážnym seminárom

Filozofická fakulta UCM v Trnave, Katedra slovenského jazyka a literatúry FF UCM v Trnave a Univerzitná knižnica UCM v Trnave pozývajú všetkých záujemcov do Univerzitnej knižnice UCM v Trnave, kde sa bude dňa 15. novembra 2017 o 10.00 hod. konať prednáška s praktickým inštruktážnym seminárom Textové a jazykové databázy Slovenského národného korpusu ako zdroje informácií (nielen) o slovenskom jazyku. Prednáša: PhDr. Mária Šimková, Ph.D. (Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV, vedúca oddelenia Slovenského národného korpusu).
Tešíme sa na Vás.

Pozvánka na verejnú diskusiu: Aktívne občianstvo na Slovensku a v krajinách V4: stav a trendy

Inštitút pre verejné otázky (IVO) a Katedra filozofie a aplikovanej filozofie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Vás pozývajú na verejnú diskusiu: