Správy a udalosti

Volejbalový turnaj UCM - "Senator's Cup '11"

14.12.2011 - 15.12.2011   Volejbalový turnaj UCM - "Senator's Cup '11"

Kreatívna skupiny IFFI a jednotlivé kabinety (športu, sponzoringu, PR a eventov) FMK UCM v Trnave organizujú štvrtý ročník volejbalového turnaja UCM - "Senator's Cup '11". Športová akcia sa bude konať v dňoch 14. a 15. decembera 2011 v Mestskej športovej hale v Trnave. Viac informácii nájdete na web stránke FMK UCM, alebo na FB skupine We are IFFI a pozrite si tiež udalosť.Mokrý, Mirgová a Modrovský sa sklonili pred trnavskými pedagógmi


Herec Juraj Mokrý, speváčka Dominika Mirgová či tanečník Peter Modrovský. Tieto známe tváre z televíznej obrazovky účasťou podporili volejbalový turnaj s charitatívnym podtónom Senators cup.

Už štvrté pokračovanie podujatia sa uskutočnilo v Mestskej športovej hale v Trnave pod taktovkou Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda, kreatívnej agentúry Atteliér a tvorivej skupiny IFFI. Súťažné zápasy vysokoškolákov spestrila exhibícia, v ktorej sa na palubovku proti sebe postavili hviezdy z médií a nemenej lukratívna zostava univerzity vytvorená z pedagógov a zamestnancov školy.

„Na zdravie!“ odovzdali si tímy pozdravy a išlo sa na vec. Hlavnou hviezdou tvárí z televíznej obrazovky bol Juraj Mokrý. Do haly priniesol svoj typický humor a okolie naladil na správne vlny. „Teší ma, že ste ma pozvali, je to moje jediné vystúpenie v decembri,“ rozosmial prítomných Mokrý, ktorý sa akcie zúčastňuje pravidelne. Neskôr vážnejšie dodal: „Rád som sa opäť zúčastnil tejto akcie. Mám z nej dobrý pocit, o to viac, že má aj zmyselný odkaz.“

Organizátori totiž odovzdali dva šeky pre deti z experimentálnej triedy Spojenej základnej školy na Dolinského ulici v Bratislave. Jeden v hodnote takmer 350 eur od účastníkov Senators cup-u, druhý so sumou 500 eur od vedenia fakulty. „Máme radosť že aj tento rok sa rozhodli organizátori podporiť našu školu. Vzdelávame rozumovo zdravé deti, ktoré však majú niektoré poruchy a vyžadujú špeciálny prístup pedagógov. V triede nemáme viac ako desať detí,“ povedal Marián Rozložník, ktorý na škole učí a prišli ho povzbudiť aj jeho žiaci.

Pod vysokou sieťou sa predstavila aj Dominika Mirgová. Prváčka na Fakulte sociálnych vied UCM si pochvaľovala atmosféru, v akej sa podujatie nesie. Prezradila, že na január pripravuje do rádií nový singel. „Bude to niečo nové, trochu spomalím. Pieseň je dosť emotívna a osobná, dala som do nej aj veci z môjho života,“ informovala Dominika, ktorá v piatok 23. decembra oslávi dvadsiate narodeniny.

Pôvodne sa mala na palubovke objaviť aj tanečníčka Mirka Kosorínová. Svoju účasť však zrušila, pretože jej v deň akcie vykradli auto. Jej kolega z fachu Peter Modrovský však nechýbal. Prišiel zatiaľ na každý ročník „Priznám sa, že prvýkrát, keď som tu bol, ani som netušil ako sa počíta volejbal. Teraz už sa v tom trochu vyznávam. Cítim sa tu príjemne a myslím, že je to veľmi príjemná akcia,“ poznamenal.

Apropo, exhibíciu vyhrali 2:0 na zápasy napokon pedagógovia, z čoho mala najväčšiu radosť tajomníčka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM Tatiana Podmaková. „Nie, nie, nejde o to, že by nám dekanka sľúbila za víťazstvo vianočné prémie,“ reagovala s úsmevom na naše podpichovanie. „Minulý rok sme prehrali, teraz sme zrovnali celkový stav na 2:2, tak máme pravú nefalšovanú radosť,“ dodala zvesela. „Vďaka patrí zúčastneným osobnostiam i študentom a divákom, ktorí pomohli dobrej veci,“ doplnil Igor Lakatoš, člen IFFI.