Aktuality

Aktuálne informácie pre študentov

Výzva v rámci programu Akcia Rakúsko - Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní

V rámci programu Akcia Rakúsko - Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní, je aktuálne otvorená ďalšia výzva na predkladanie žiadostí o štipendiá na pobyty v Rakúsku, a to v nasledujúcich kategóriách:

Plánované prerušenie distribúcie elektriny

Dňa 9. februára 2018 v čase od 07.30 do 15.30 hod. bude v budove UCM na Nám. J. Herdu 2 a v kuchyni a jedálni UCM (Rybníkova 13) v Trnave plánované prerušenie distribúcie elektriny. V tej súvislosti nebude v čase od 07.00 do 16.00 hod. v budovách UCM (okrem IFBLR) funkčná počítačová sieť (internet, AIS, e-maily a pod.) ani telefónne linky. Prístup k IKT systémom UCM (webové stránky, AIS) mimo univerzity nebude tiež možný.

Pozvánka na konferenciu doktorandov a odborných asistentov QUAERE 2018

Pozývame všetkých na VIII. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie doktorandov a odborných asistentov QUAERE 2018, ktorá sa koná 18. - 22. 6. 2018, Česká republika.

Štart UPs 2017 talkshow

Podujatie Štart UPs 2017 Trnava je motivujúcou talkshow s úspešnými podnikateľmi o ich ceste za úspechom, ktorá vás nakopne. Na podujatí sa okrem zaujímavých a častokrát úsmevných príbehov podnikateľov dozviete množstvo cenných informácií o štátnej podpore podnikania, možnostiach získania financií potrebných na rozbehnutie vlastného biznisu a pripravovaných projektoch, ktoré vás môžu posunúť na Vašej ceste za úspechom.

Nové číslo časopisu Via Historiae

Nové číslo časopisu Via Historiae nájdete tu.

Deň otvorených dverí 2018

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave srdečne pozýva všetkých študentov, učiteľov, priateľov a známych na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 16. 2. 2018 od 9.00 hod. v priestoroch auly na Bučianskej ulici.

Annamária Naddourová: Utečenci si nevybrali situáciu, v ktorej sa nachádzajú

Utečenecká kríza očami našej študentky. Annamária Naddourová sa od vypuknutia utečeneckej krízy v roku 2015 venuje pomoci ľuďom na úteku. Momentálne je v druhom ročníku doktorandského štúdia na FF UCM, odbor etnológia a mimoeurópske štúdiá, kde učí utečeneckú problematiku. Svoj čas venuje najmä dobrovoľníctvu v utečeneckých táboroch.

5. reprezentačný ples Filozofickej fakulty UCM v Trnave

Srdečne pozývame všetkých zamestnancov, študentov a priateľov na 5. reprezentačný ples Filozofickej fakulty UCM v Trnave, ktorý sa bude konať dňa 26. 1. 2018 o 19.00 hod. v jedálni UCM – Top Relax, Nám. J. Herdu 2.

Vianočné prianie

Tím filozofickej fakulty praje všetkým krásne a pokojné vianočné sviatky.

Prednášali sme na gymnáziu v Bratislave

Dr. Jozef Lenč z Katedry filozofie a aplikovanej filozofie FF UCM v Trnave bol prednášať na Gymnáziu Jána Papánka v Bratislave o aktuálnych kultúrno-spoločenských témach v rámci predmetu výchova k občianstvu.