Aktuality

Aktuálne fakultné informácie

Poď si zasúťažiť o super ceny s hrou Poznáš Európu?

Náučno-vedomostná spoločenská hra Poznáš Európu? je určená všetkým, ktorí majú radi poznávanie a objavovanie Európy. Hra je putovaním po európskych krajinách na podklade dvoch ilustrovaných herných plánov mapy Európy s viac ako 800 otázkami. Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať jednotlivé európske štáty, ich prírodu, históriu, kultúru a umenie a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie.

Náš Týždeň vedy a techniky 2017

Ani tento rok nechýbali na našom Týždni vedy a techniky 2017 rozmanité prednášky populárneho, ale aj vedeckého charakteru. Diskutovali sme na rôzne témy o histórii, stredoveku a novoveku, Indii, Mexiku či arabskej kultúre. Čítať ďalej...

Informačný seminár Erasmus+ stáže

Dňa 22. novembra 2017 sa v miestnosti Z 0.3 (dolná veľká zasadačka na prízemí budovy na Nám. J. Herdu 2) o 13.00 hod. uskutoční informačný seminár pre študentov so záujmom o pracovnú Erasmus+ stáž pre študentov alebo absolventov Bc. alebo Mgr. štúdia.

UCM v Trnave pozýva na ďalší ročník Kariérneho dňa

Začať pracovný život po škole nie je vždy jednoduché a ľahké. A nájsť toho správneho zamestnávateľa je niekedy ešte ťažšie...

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave privítala pána prezidenta

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prijal pozvanie UCM v Trnave a dňa 14. 11. 2017 sa zúčastnil stretnutia s našimi študentmi v priestoroch univerzity na Bučianskej ulici.

Prednáška spojená s prehliadkou mesta „Sprievodca po Trnave alebo ako vytvoriť itinerár prehliadky mesta“

Katedra anglistiky a amerikanistiky FF UCM v Trnave zorganizovala v rámci Týždňa vedy a techniky dňa 10. novembra (piatok) prednášku spojenú s prehliadkou mesta Trnava pod názvom: „Sprievodca po Trnave alebo ako vytvoriť itinerár prehliadky mesta“. Prednášajúcim a zároveň sprievodcom bol dr. Andrej Klapica. Účastníci prehliadky si okrem iných pamiatok v Trnave pozreli interiér súčasného arcibiskupského sídla s prijímacím salónom arcibiskupa a vzácne zachovalé fresky v kaplnke.
Fotogaléria

Pozvánka na prednášku s praktickým inštruktážnym seminárom

Filozofická fakulta UCM v Trnave, Katedra slovenského jazyka a literatúry FF UCM v Trnave a Univerzitná knižnica UCM v Trnave pozývajú všetkých záujemcov do Univerzitnej knižnice UCM v Trnave, kde sa bude dňa 15. novembra 2017 o 10.00 hod. konať prednáška s praktickým inštruktážnym seminárom Textové a jazykové databázy Slovenského národného korpusu ako zdroje informácií (nielen) o slovenskom jazyku. Prednáša: PhDr. Mária Šimková, Ph.D. (Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV, vedúca oddelenia Slovenského národného korpusu).
Tešíme sa na Vás.

Pozvánka na verejnú diskusiu: Aktívne občianstvo na Slovensku a v krajinách V4: stav a trendy

Inštitút pre verejné otázky (IVO) a Katedra filozofie a aplikovanej filozofie Filozofickej fakulty Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Vás pozývajú na verejnú diskusiu:

UCM v Trnave pozýva na prednášku prezidenta SR

UCM v Trnave pozýva na prednášku pána prezidenta Andreja Kisku, ktorá sa uskutoční dňa 14. 11. 2017 o 9.45 hod v priestoroch veľkej auly na Bučianskej ulici. Všetci ste srdečne vítaní.

Pridaj sa k nám a buď súčasťou študentského života na UCM

Študentská rada UCM opäť robí nábor nových členov pred začiatkom akademického roka. Ak chceš byť súčasťou nášho tímu a tvoriť študentský život na našej univerzite, neváhaj a pridaj sa k nám! Vyplň dotazník https://goo.gl/k6zs7J alebo nám napíš na vz.srucmjohn(zav.)doegmail.com