Aktuality

Aktuálne fakultné informácie

Chceš študovať v Nemecku?

Katedra germanistiky FF UCM v Trnave organizuje informačné stretnutie o štipendiách dňa 19. októbra o 13.55 hod. v miestnosti S 2.3 (Nám. J. Herdu 2).

Pozvánka na medzinárodnú vedeckú konferenciu EDUCOM 2017

Milá kolegyňa, milý kolega,
milí naši priatelia,
srdečne Vás pozývame na medzinárodnú vedeckú konferenciu EDUCOM 2017 - Otvorené cesty vo vzdelávaní v multikultúrnej škole. Už tradične sa naša konferencia uskutočňuje v adventom predvianočnom čase a radi Vás privítame i tento rok 7. decembra 2017 v Trnave.

Konferencia „The Grotesque, Freakish and Bizarre in Anglophone Literatures and Cultures

V dňoch 11. - 12. 10. katedra anglistiky a amerikanistiky zorganizovala konferenciu nazvanú "The Grotesque, Freakish and Bizarre in Anglophone Literatures and Cultures," na ktorej sa zúčastnilo 20 účastníkov zo šiestich krajín (Francúzsko, Poľsko, Nový Zéland, USA, Česká republika a Slovensko). Fotogaléria

Náš prof. Peter Sýkora v relácii Večera s Havranom

Prestane byť človek stredom sveta? Končí antropocentrický model sveta? Technológie, klimatické zmeny, demografické pohyby a transhumanizmus vyvolajú tlak na predefinovanie postavenia človeka v novej konfigurácii sveta. Aké práva a aké hrozby číhajú na emancipovaného človeka, staneme sa otrokmi pokroku, pripravíme sa o slobody alebo ich jednoducho prestaneme potrebovať? V čom bude spočívať budúca jedinečnosť človek a jeho práv?

Pozrite si odpovede na tieto a mnohé iné otázky v podaní nášho prof. Petra Sýkoru z katedry filozofie a aplikovanej filozofie. 

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11690/137712#62

Výsledky prijímacích skúšok - psychológia (externá forma)

Výsledky prijímacích skúšok - psychológia (externá forma) nájdete tu.

Nové číslo časopisu Via Historiae

Nové číslo časopisu Via Historiae nájdete tu.

Nový predmet – Textológia a redaktorská práca

Nový akademický rok = nové možnosti a aj
NOVÝ PREDMET – TEXTOLÓGIA A REDAKTORSKÁ PRÁCA!

Zapadni na Tvojej fakulte

Aj tento rok zorganizovala Študentská rada UCM spoločne s AZU Trnava pre prvákov skvelý event!!! Všetci prváci by si mali dátum 27. 9. 2017 zapísať, kde sa len dá. Vtedy bude deň pre prvákov, aby zapadli na svojej fakulte. Nikto predsa nechce byť outsider. Či?

Napísali o nás - Slovenský etnológ: Indiáni v Mexiku veria, že narábať s počasím môže ten, koho trafil blesk

U Indiánov v Mexiku to vyzerá ako na slovenskej dedine pred asi 30 rokmi. Keď tam etnológ Radoslav Hlúšek vstúpil po prvý raz, pozerali na neho s prekvapením a nedôverou.

Výberové konanie - odborný asistent

Dekanka Filozofickej fakulty UCM v Trnave vyhlasuje v súlade s §77 zák. č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách výberové konanie na obsadenie voľného pracovného miesta.